Niezbędne informacje - wszystko, co powinieneś wiedzieć o świadectwie energetycznym - Dom i ogród

Dodane: 06-03-2024 12:54

dynek oraz określa jego efektywność energetyczną. Dzięki świadectwu energetycznemu możemy sprawdzić, jakie są koszty eksploatacji budynku i ewentualnie podjąć działania mające na celu poprawę efektywności energetycznej.

Kiedy jest wymagane świadectwo energetyczne?

Świadectwo energet

Niezbędne informacje - wszystko, co powinieneś wiedzieć o świadectwie energetycznym - Dom i ogród świadectwo energetyczne

Niezbędne informacje o świadectwie energetycznym

Świadectwo energetyczne jest dokumentem niezbędnym przy sprzedaży lub wynajmie nieruchomości. Jest to oficjalny dokument, który informuje o zużyciu energii przez dany buyczne jest obowiązkowe przy wynajmie lub sprzedaży budynku lub lokalu mieszkalnego. Musi być ono sporządzone przez certyfikowanego audytora energetycznego i uwzględniać wszystkie parametry budynku, takie jak izolacja termiczna, system ogrzewania czy wentylacja. Świadectwo energetyczne jest ważne przez 10 lat od daty wydania, dlatego warto przechowywać je w bezpiecznym miejscu.

Jak poprawić efektywność energetyczną budynku?

Aby zwiększyć efektywność energetyczną budynku i obniżyć jego koszty eksploatacji, warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych elementów. Należy regularnie kontrolować stan izolacji termicznej budynku, dbać o prawidłowe funkcjonowanie systemu ogrzewania oraz stosować energooszczędne urządzenia. Warto również rozważyć instalację instalację paneli fotowoltaicznych czy systemu odzyskiwania ciepła, które mogą znacząco wpłynąć na obniżenie zużycia energii.